Az Uránusz 2025. július 7-én lépett át a Bikából az Ikrekbe. Ennek apropóján három olyan 1861-ben megjelent újságcikket fogok bemutatni, amelyek részletesen beszámolnak arról, hogy milyen események történtek akkor, amikor az Uránusz az Ikrekben járt.
Repüljünk vissza 165 évet a történelemben és képzeljük el magunkat az akkori Amerikai Egyesült Államok területén! 1860 decemberét írjuk, Abraham Lincoln egy hónappal ezelőtt nyerte meg az amerikai elnökválasztást. Az északi és déli államok közötti évtizedes viták, amelyek a rabszolgaság terjeszkedéséről szóltak, Lincoln választási győzelmével helyrehozhatatlanul elmérgesedtek. Lincoln ugyanis ellenezte, hogy a rabszolgaság a déli területekről tovább terjeszkedhessen a nyugati területekre. Mivel ez sértette a déli államok érdekeit, azok egymás után elkezdték kikiáltani a függetlenségüket és kiléptek az Unióból.
A három újságcikk ebben a felfordulásokkal teli időszakban íródott. Szerzői olyan amerikai asztrológusok, akik az Uránusz Ikrekben tartózkodásán keresztül próbálták vizsgálni és értelmezni a körülöttük zajló eseményeket. Úgy tartották, hogy az Ikrek jegye uralja az Egyesült Államokat, és ha egy planéta áthalad egy ország jegyén, hatással lesz az adott nemzetre vagy országra.
Ezzel összefüggésben visszakeresték és összegyűjtötték azokat a fontosabb, 1607 és 1861 közötti történelmi eseményeket, amelyek az Uránusz Ikrek jegyben tartózkodása alatt történtek az országuk területén.
Dél-Karolina függetlenségi nyilatkozata
Megjelent a „Broughton’s Monthly Planet Reader and Astrological Journal” folyóiratban, „Dél-Karolina függetlenségi nyilatkozata” címmel, 1861. január 1-jén, Philadelphiában. Fordította: Gulyás Kristóf. Az alcímeket az eredeti cikk nem tartalmazza.
A függetlenség kikiáltása
Dél-Karolina 1860. december 20-án, délután 1 óra 15 perckor kiáltotta ki függetlenségét, amikor a Bak 17. foka delelt, a Bika első foka pedig felemelkedőben volt (1. ábra).

A Vénusz a rendszer úrnője, a hetedik házban (a háború házában) áll, rossz aspektusban a Jupiterrel. A Szaturnusz a tizedik ház ura (amely a kormányzó pártot jelöli), és rossz aspektusban áll a Merkúr és a Herschel [az Uránusz – a ford.] bolygókkal. A Herschel az Ikrekben, az Egyesült Államok uralkodó jegyében áll. Milyen félelmetes előjelek ezek? Szinte reszketek attól, hogy megpróbáljam megfejteni az égi jeleket, melyek polgárháborút jeleznek, és attól tartok, hogy a dolgok néhány évig rendezetlenek lesznek. De Dél-Karolina lesz ennek a legnagyobb elszenvedője, mivel nagyon hiányozni fognak a katonái fenntartásához szükséges eszközök, és népe nagyon elégedetlen lesz az új kormányával a magas adók miatt. De mi azon a véleményen vagyunk, hogy az unió azért bomlott fel, hogy soha többé ne egyesüljön.
Az Uránusz az Ikrek 9. fokára lép
A szkeptikusok kedvéért itt megjegyezhetjük, hogy az Ikrek jegye uralja az Egyesült Államokat, és amikor a Herschel 1775 tavaszán végleg belépett ebbe a jegybe, kitört az amerikai forradalom [amerikai függetlenségi háború – a ford.]. 1776. július 4-én, amikor az amerikaiak kikiáltották függetlenségüket, a Herschel bolygó az Ikrek 9. fokán állt, 1782 tavaszán pedig végleg kilépett az Ikrekből, és belépett a Rákba. Hale: Az Egyesült Államok története című művében ezt a mondatot találjuk: „1782 kora tavaszán ennek megfelelően békés ajánlatokat tettek az amerikai kormány felé, és mindkét nemzet elállt az ellenséges intézkedésektől”.
A Herschelnek körülbelül 84 évbe telik, amíg egy teljes kört megtesz az égbolton. Ez a bolygó 1859 áprilisában ismét végleg belépett az Ikrekbe. 1859 novemberében kitört a Harper’s Ferry-ügy, ekkor a Herschel az Ikrek 7. fokán állt, 2 fokra attól a helytől, mikor a Függetlenségi Nyilatkozat megszületésekor állt. 1860. december 20-án, amikor Dél-Karolina kikiáltotta függetlenségét, a Herschel bolygó pontosan ugyanazon a fokon állt, mint amikor az Amerikai Egyesült Államok kikiáltotta a függetlenségét. Az egyesülés éppen addig tartott, amíg a Herschel bolygó egyszer körbe kerülte az égboltot, és addig, amíg a Herschel ki nem lép az Ikrekből, ami 1865 júliusa előtt nem fog megtörténni, nem számítunk békére ebben az országban. [A béke valóban 1865-ben érkezett el – a ford.]

A salemi boszorkányperek
Megjelent a „Broughton’s Monthly Planet Reader and Astrological Journal” folyóiratban, „A Herschel bolygó az Ikrek jegyében” címmel, 1861. február 1-jén, Philadelphiában. Fordította: Gulyás Kristóf. Az alcímeket az eredeti cikk nem tartalmazza.
A Planet Reader januári számában azt állítottuk, hogy az Ikrek jegy uralkodik az Egyesült Államok felett, és hogy amikor a Herschel bolygó 1775-ben belépett ebbe a jegybe, kitört az amerikai forradalom. Amikor a Herschel elérte a kilencedik fokot az Ikrekben, az amerikaiak kikiáltották függetlenségüket, amikor 1782-ben kilépett ebből a jegyből és belépett a Rákba, a brit kormány békeajánlatokat tett, amelyeket elfogadtak, és mindkét nemzet elállt az ellenséges intézkedésektől. Azt is bemutattuk, hogy amikor Herschel 1859-ben ismét belépett az Ikrekbe, a Harper’s Ferry-ügy kitörésével megkezdődtek a jelenlegi nehézségek, és amikor elérte a kilencedik fokot ebben a jegyben, Dél-Karolina kikiáltotta függetlenségét. Az előző számunk óta további három déli állam követte ugyanezt az utat.
Ahogy az asztrológusok mondják, amikor a Herschel bolygó átvonul egy adott hely felett egy születési horoszkópban, például a tizedik ház felett, vagy a Nap helyén stb., akkor figyelemre méltó változásokat és nyugtalanságot okoz az adott személy számára. Hasonlóképpen, amikor egy adott nemzetet vagy országot uraló jegyen halad keresztül, igen figyelemre méltó változásokat és nyugtalanságot eredményez abban a nemzetben vagy országban. Talán nem lesz érdektelen az olvasó és az asztrológia tanulmányozója számára, ha visszatekintünk arra az időre, amikor Herschel 1775 előtt, 1691-ben belépett az Ikrek jegyébe, hogy lássuk, vajon okozott-e akkoriban bármilyen figyelemre méltó hatást ebben az országban vagy sem. Hogy elkerüljünk minden igazságtalanságot vagy kétértelműséget, hagyjuk, hogy a történelem magáért beszéljen.
Vádaskodás és hisztéria
Ezidőtájt Massachusetts új chartát kapott, amely Plymouthot, Maine-t és Új-Skóciát is a területéhez csatolta. A király, hogy az új chartát elfogadhatóbbá tegye, a tartományból származó Sir William Phippst nevezte ki kormányzónak, aki 1692-ben megérkezett Bostonba. Az új kormány a lakosok ellenállása nélkül kezdte meg a működését. Sir William Phippsnek és tanácsának szinte az első cselekedete egy bíróság felállítása volt, hogy Salemben a népi téveszme szerencsétlen, boszorkánysággal vádolt áldozatait bíróság elé állítsák.
1692 februárjában Paris úrnak, a salemi lelkésznek, egy lányát és unokahúgát különös testi rendellenességek gyötörték. Az orvosok, mivel nem tudtak magyarázatot adni a torzulásokra, megbabonázottnak nyilvánították őket. Amikor a gyerekek ezt meghallották, azt állították, hogy egy indián nő okozta a kínjaikat, aki a házukban lakott. Paris úr egytértett az orvosokkal. Több magánböjtöt is tartottak a házában, és a borús hangulatot csak fokozta az egész gyarmaton tartott ünnepélyes böjt. Az indiai nő bűnösnek vallotta magát. A gyerekeket meglátogatták, megfigyelték és megsajnálták. Ez kitartásra ösztönözte a gyerekeket. Más gyerekek is, akár együttérzésből, akár a hasonló figyelmesség iránti vágytól vezérelve, hasonló torzulásokat mutattak. Egy zavart öregasszony és egy olyan nő, aki már régóta ágyhoz volt kötve, a vádlottak listájára került. A rajongás előrehaladtával idősebb korú nők is csatlakoztak a gyerekekhez a vádaskodásaikkal.
A vádlottak száma arányosan növekedett a vádlókéval. Gyermekek vádolták meg a szüleiket, a szülők pedig gyermekeiket. Azoknak a személyeknek, akik vélhetően érintettek voltak, egyetlen szavára az odaadó áldozatot letartóztatták. A bírák olyan szilárdan meg voltak győződve arról, hogy a sötétség fejedelme az áldozatok között van és emberi eszközöket használ céljai elérésére, hogy a legcsekélyebb tanúvallomást is elegendőnek tekintették a bíróság elé állításhoz. A kifejezetten erre a célra létrehozott bíróság júniusban tartott egy ülést, majd azt követően elnapolás miatt több másikat is. Néhányan bűnösnek vallották magukat. Többeket olyan tanúvallomások alapján ítéltek el, amelyek máskor nem alapozták volna meg egy közönséges bűncselekmény gyanúját. Másokat pedig olyan tanúvallomások alapján ítéltek el, amelyeket az elítélés után visszavontak. Tizenkilenc embert kivégeztek és sokak tárgyalása még váratott magára.
A törvényhozás, az eljárásnak ebben a szakaszában, egy állandó bíróságot hozott létre egy törvény által, amellyel felváltotta a másik bíróságot, és az első ülésére kitűzött egy távoli napot Salemben. Eközben a vádak megszaporodtak, és további börtönökre volt szükség a vádlottak fogva tartásához. A büntetlenség és a siker által megedződött szélhámosok a roskatag öregasszonyokból tekintélyes személyekké váltak, akik végső dühöngéseik során az evangélium lelkészeit, sőt még a kormányzó feleségét is megnevezték.
Fordulat az igazságszolgáltatásban
A közösség megdöbbent. Mindenki aggódott saját magáért, a családjáért és a barátaiért. A sokk gondolkozásra ébresztette a bíróságot. Alaposabban megvizsgálták a vádlók jellemét, az állítólagos bűncselekmény jellegét, a gyakran ellentmondásos és soha nem egyértelmű tanúvallomásokat. Ezeknél is jobban figyelembe vették a vádlottak némelyikének magas rangját. Kételkedni kezdtek abban, hogy nem voltak-e túl hiszékenyek és elhamarkodottak.
A következő ülésszakon az esküdtszék ötven ember ellen emelt vádat, de a tárgyaláson három kivételével mindenkit felmentettek, hármat pedig a kormányzó mentett fel. Azt is elrendelte, hogy a börtönben lévő embereket szabadon engedjék. Az emberek azonban továbbra is hittek a vádak igazságtartamában, és megakadályozták, hogy a szélhámosok ellen büntetőeljárás induljon. Azt, hogy mindannyian szélhámosak lennének, nem lehet elhinni. Sokan bizonyára zavarodott képzelet hatása alatt cselekedtek, amelyet a kísérő körülmények csak tovább fokoztak.
A törvényhozás, az igazságszolgáltatási bíróságok felállítása mellett, az új charta szerinti első ülésszakán olyan törvényt fogadott el, amely ugyanarra a független szellemre utal, amely később ellenállt a brit parlament bitorlásainak. A törvény előírta, hogy a tartományban Őfelsége alattvalóira vagy azok birtokaira csak a kormányzó, a tanács és a nép képviselőinek törvénye és beleegyezése alapján lehet adót kivetni, az általános bírósági gyűlésen. Szinte felesleges is elmondani, hogy ezt a törvényt a király nem fogadta el.
A franciákkal és az indiánokkal vívott háború
Az 1690-ben kezdődött háború a franciák és az indiánok ellen még nem ért véget. Hét éven át zaklatták a határ menti településeket a vademberek; az angolok pedig hadjáratokat indítottak ellenük. Történetük csak az indiánok ravaszságáról és barbárságáról, valamint az angolok vállalkozó kedvéről és bátorságáról szóló ismételt beszámolókból állna. Az Anglia és Franciaország között 1697-ben létrejött békét hamarosan a vademberekkel kötött béke követte.
Helyhiány miatt kénytelenek vagyunk itt megszakítani, de a következő számunkban újra elővesszük ezt a témát, és megpróbáljuk bebizonyítani, hogy a bolygóknak van némi hatásuk a világi ügyekre. Most, amikor a Herschel bolygó ismét átvonul az Ikreken, a hatása nyilvánvaló, az izgalom állapotában, amelyben az Egyesült Államok népe most van. Bár most nem élnek szegény öregasszonyok, akiket az emberek BOSZORKÁNYOKNAK hívnak, hogy törvényeket hozzanak a bebörtönzésre és akasztásra, mégis Mr. Moore, Harrisburgban, megpróbálja ugyanazt a bohózatot újra eljátszani azzal, hogy törvényt hoz a jövendőmondók bebörtönzésére és megbírságolására. Bármennyire is elfoglalja magát a harrisburgi törvényhozás azzal, hogy törvényeket hozzon az asztrológia üldözésére, ebben az időben ez az egyik legerősebb bizonyíték a bolygók befolyása mellett, amivel hosszú ideje találkoztunk. De most, amikor a polgárháború minden borzalmával és rettenetes csapásával a küszöbünkön áll, és az emberek nagy érdeklődéssel várják a törvényhozástól, hogy tegyen valamit ennek elhárítása érdekében, eszembe jut egy eset, amely néhány évvel ezelőtt történt a harrisburgi képviselőházban, amikor az egyik képviselő törvényt akart előterjeszteni a jövendőmondás betiltására, egy nagyon értelmes ember felállt, és feltette a kérdést: „Nincs semmi más dolgunk, ha már idejöttünk, mint törvényeket hozni annak megakadályozására, hogy a fiatal lányok elmenjenek egy öregasszonyhoz, hogy megmondják nekik a jövőjüket?„.

A keleti partvidék gyarmatosítása
Megjelent a „Broughton’s Monthly Planet Reader and Astrological Journal” folyóiratban, „A Herschel bolygó az Ikrek jegyében” címmel, 1861. március 1-jén, Philadelphiában. Fordította: Gulyás Kristóf. Az alcímeket az eredeti cikk nem tartalmazza.
Egy korábbi számunkban azt állítottuk, hogy az Ikrek jegy uralja az Egyesült Államokat, és minden alkalommal, amikor a Herschel bolygó áthaladt ezen a jegyen, figyelemre méltó hatásokat váltott ki ebben az országban. A januári és februári számokban már megfigyeltük a Herschel hatásait: amikor 1775-ben belépett az Ikrek jegyébe, kitört az amerikai forradalom, és amikor 1782-ben kilépett ebből a jegyből, hamarosan békét hirdettek. Az előző számunkban említettük Herschel 1691-es Ikrek jegybe lépésének hatásait. Ekkor a salemi boszorkányperek nagy figyelmet keltettek, valamint az indiánokkal vívott háború is, amely egészen addig tartott, amíg Herschel ki nem lépett az Ikrek jegyéből. Ez 1697-ben történt, amikor békét kötöttek a vademberekkel.
Ha a hely engedné, nyomon követhetnénk az összes többi bolygó hatását, miként átvonulnak az Ikrek jegyen, és ezzel bebizonyíthatnánk, hogy a bolygóknak van némi hatásuk egy nemzet jólétére vagy nehézségeire, és még az egyes szülöttekre is. De attól tartunk, hogy túlságosan fárasztó lenne az általános olvasó számára, hogy kövessen minket, ezért röviden nyomon követjük a Herschel bolygó hatásait, amikor 1691 előtt, azaz 1607-ben az Ikrek jegyébe lépett. Megnézzük, hogy akkoriban volt-e vagy sem bármilyen figyelemre méltó hatása ebben az országban. Mivel nem akarjuk az olvasó hiszékenységét megerőltetni, hagyjuk, hogy a történelem magáért beszéljen.
Jamestown alapítása
A London Company [a londoni Virginia Company, másnéven „London Company”, a Virginia Company angol kereskedelmi társaság egyik részlege volt, amelynek feladata volt Észak-Amerika keleti partjának gyarmatosítása, az északi szélesség 34° és 41° között – a ford.], amely egyedüli sikerrel járt, chartája szerint 1606 decemberében három kis hajó Christopher Newport kapitány parancsnoksága alatt az amerikai partok felé hajózott, azzal a szándékkal, hogy partra szálljon és Roanoke-ban települést alapítson. Követve a Kanári-szigeteken és a Nyugat-indiai-szigeteken át vezető régi útvonalat, Newport csak 1607 áprilisában érkezett meg – a Herschel bolygó azon a tavaszon lépett be az Ikrek jegyébe –, amikor egy vihar szerencsésen Roanoke-tól északra, a Chespeake-öbölbe sodorta.
A déli part mentén hajózva hamarosan egy nemes folyóba ért, amelyet James folyónak nevezett el. Miután körülbelül ötven mérfölddel a patak torkolata fölött, egy gyönyörű vidéken keresztül haladt, kiválasztott egy helyet egy település számára, amely a Jamestown nevet kapta. Itt jött létre az angolok első állandó települése az Újvilágban.
Találkozás az indiánokkal
Nem sokkal a megérkezésük után Newport és [John] Smith húsz társával együtt felmentek a James folyón és meglátogatták a bennszülöttek törzsfőnökét, vagy királyát, Powhatant, aki a mai Richmond közelében lévő fő lakóhelyén tartózkodott. Alattvalói zúgolódtak amiatt, hogy idegenek tolakodtak be az országba. De Powhatan, leplezve féltékenységét és félelmét, barátságos hajlandóságot mutatott.
Smith aktív szelleme arra késztette őt, hogy felfedezze a környező vidéket. Miután csónakokkal felkapaszkodott a Chikahomonyon, ameddig csak tudott, két angol és két indián vezetővel nekivágott a belső területnek. A csapat többi tagját, akik nem engedelmeskedtek az utasításainak és elkóboroltak a csónakból, az indiánok meglepték és megölték. Smith-t üldözőbe vették, a két angolt megölték, ő maga pedig, miután muskétájával a támadói közül többet elintézett, egy mocsaras helyen elsüllyedt és kénytelen volt megadni magát.
Nyugalma és önuralma itt megmentette az életét. Megmutatta zsebiránytűjét, elmagyarázta annak csodálatos tulajdonságait, ahogy maga meséli: „az ékszer gömbszerű alakja segítségével oktatta őket a Föld kerekségéről, és arról, hogy a Nap miként kergeti folyamatosan az éjszakát a Föld körül„. Az indiánok, csodálva felsőrendű zsenialitását, fogva tartották őt.
Felsőbbrendű lénynek tekintették, de bizonytalanok voltak abban, hogy barátként dédelgethetik-e vagy ellenségként kellene rettegniük tőle. A legnagyobb tisztelettel fordultak felé, miközben diadalmenetben kísérték egyik faluból a másikba, három napon keresztül. Papjaik vagy varázslóik varázsigéket és szertartásokat gyakoroltak, hogy a láthatatlan világtól megtudják foglyuk jellemét és szándékait.
A sorsáról szóló döntést Powhatan és tanácsa elé terjesztették és a törzsfőnök falujába vezették Smitht, ahol nagy pompával és ünnepélyességgel fogadták. Itt döntötték el, hogy meg kell halnia. Kivégzésére vezették, fejét pedig egy kőre fektették, hogy megkapja a végzetes csapást. Ekkor Pocahontas, a király fiatal és kedvenc lánya, az áldozat és a hóhér felemelt karja közé rohant, és könnyek között könyörögve kérte apját, hogy mentse meg az életét. A vad törzsfőnök megenyhült. Smith-t szabadon engedték, és nem sokkal később egy tizenkét fős őrséggel együtt biztonságban Jamestownba vezették, hét hétnyi fogságot követően.
Smith kapitány távozása
1609-ben a London Company új chartát kapott, amely kibővítette a gyarmat határait, és gyökeresen megváltoztatta Virginia alkotmányát. A gyarmat területét mostantól a tengerpart mentén fekvő összes földterületre kiterjesztették, az Old Point Comforttól északra kétszáz, délre kétszáz mérföldes körzetben, azaz Maryland északi határától Észak-Karolina déli határáig, és nyugat felé tengertől tengerig terjedően.
Mivel az első chartát hatályon kívül helyezték, sokan úgy gondolták, hogy a kormányzat eredeti formája megszűnt. Mivel nem volt semmilyen törvényes felhatalmazás más kormányforma létrehozására, minden a legvadabb anarchiához vezetett.
Ebben a zűrzavarban Smith hamarosan eldöntötte, milyen irányt kövessen. Kijelentette, hogy elnöki hatalmát nem függesztették fel, visszavette a kormányzás gyeplőjét és határozottan megtartotta hatalmát. Végül, miután egy véletlen bekövetkezett puskaporrobbanás miatt megbénult és olyan sebészeti segítségre volt szüksége, amelyet az új berendezkedés nem tudott megfizetni, hatalmát George Percyre, Northumberland grófjának testvérére ruházta át, és Angliába emigrált.
Az éhínség ideje
Smith távozását követően az alárendeltség és az igyekezet megszűnt, a kolónia ellátmánya hamarosan elfogyott. Az indiánok ellenségessé váltak és visszatartották szokásos ellátmányukat. Az éhínség borzalmai következtek, hat hónap alatt az anarchia és a bűnözés négyszázkilencvenről hatvanra csökkentette a kolónia létszámát. Ezek pedig annyira gyengék és levertek voltak, hogy ha a segítség néhány nappal tovább késik, mindannyian elpusztultak volna. A szenvedésnek és a sötétségnek erre az időszakára sokáig borzalmasan emlékeztek, és az éhínség idejének nevezték el.
Eközben Sir Thomas Gates és társai, akik a Bermudákon hajótörést szenvedtek, életvesztés nélkül elérték a partot és kilenc hónapig egy lakatlan, de termékeny szigeten maradtak. Találtak módot arra, hogy két hajót építsenek, ezekkel Virginiába indultak, ahol boldog fogadtatásra számítottak, és remélték, hogy ott egy virágzó kolóniát találnak majd.
Jamestownba érkezésükkor egészen más kép tárult eléjük, a komorságot pedig csak fokozta a folyamatos hiány kilátása. Ha ott maradnak, éhínség általi halál vár rájuk. Gates ezért úgy döntött, hogy Új-Fundlandra hajózik, a biztonság egyetlen eszközeként, a társaságot pedig szétszórja az angol halászok hajói között. Ezzel a szándékkal indultak útnak, de amint a folyó torkolatához közeledtek, szerencsére Lord Delaware megjelent a kivándorlókkal és az ellátmánnyal és rábeszélték őket a visszatérésre.
Erőteljes, bölcs kormányzás
1614 elején – ebben az évben Herschel elhagyta az Ikrek csillagképet és a Rák csillagképbe lépett – Sir Thomas Gates Angliába hajózott, a kormányzást pedig Sir Thomas Dale kezében hagyta, aki erőteljesen és bölcsen kormányzott és számos értékes változtatást eszközölt a gyarmat földtörvényeiben. Miután öt évig az országban maradt, kinevezte George Yeardley-t kormányzóhelyettesnek és visszatért Angliába. Yeardley kormányzása alatt bevezették a dohánynak, az ország őshonos növényének a termesztését, amely hamarosan nemcsak a gyarmat fő exportcikkévé, hanem annak pénznemévé is vált. – Az Egyesült Államok története, Marcus Willson, 44. oldal.
Most, hogy a Herschel bolygónak négy különböző visszatérését is nyomon követtük az égbolton, megfigyeltük a hatásait ebben az országban, amikor áthaladt az Ikrek jegyen, azon a jegyen, amely az Egyesült Államokat uralja. Minden egyes keringésnél folytathatnánk a megfigyeléseinket azzal, hogy az adott bolygót bármely más, egy adott nemzetet vagy országot uraló állatövi jegyen belül nyomon követjük. Megmutathatnánk, milyen hatással volt az adott nemzetre vagy országra, amikor áthaladt azon a jegyen. Ezáltal további bizonyítékokat szolgáltathatunk arra vonatkozóan, hogy a bolygóknak van némi befolyásuk Földünk ügyeire, de attól tartunk, hogy megjegyzéseink túlságosan fárasztóak lennének az általános olvasó számára. Azoknak a személyeknek azonban, akik tovább kívánják vizsgálni ezt az érdekes témát, azt tanácsoljuk, hogy szerezzenek be olyan műveket, amelyek az asztrológia ezen ágával foglalkoznak és tanulmányozzák azokat. Akkor nem fognak csodálkozni azon, hogy mi az oka az egész nemzetet jelenleg jellemző izgalomnak. Mint ahogyan az sem csodálkozik azon, aki ért a csillagászathoz és ismeri az évszakok okait, hogy decemberben és januárban hideg, júliusban és augusztusban pedig meleg idő van.
A harrisburgi törvénytervezet kritikája
Talán ez a megfelelő hely arra, hogy néhány megjegyzést tegyünk a Harrisburgban bevezetni kívánt törvényre, amely betiltana minden „jóslást, vagy jövőbeli események előrejelzését, akár életkor alapján, akár az égitestek mozgásának vizsgálatával”. Azt tanácsoljuk azoknak a harrisburgi tanult embereknek, akiknek nincsen más dolguk az idejükkel és a közpénzzel, mint hogy az emberi törvényeket a természet törvényeivel, vagy Isten törvényeivel ütközővé tegyék, hogy olvassák el a következő bekezdést.
Mr. Playfair Galilei bánásmódjáról szólva ezt mondja: „Galileit kétszer állították az inkvizíció elé. Az első alkalommal egy hét bíborosból álló tanács olyan ítéletet mondott ki, amelyet soha nem szabad elfelejteni azok érdekében, akik hajlamosak elhinni, hogy a hatalom képes legyőzni az igazságot, nevezetesen: Az a felvetés, hogy a Nap mozdulatlan, és lokális mozgás nélkül a világ középpontjában áll, egy abszurd állítás, filozófiailag hamis, vallásilag eretnek és a Szentírás tanúságával ellentétes. Ugyanilyen abszurd és filozófiailag hamis az az állítás, hogy a Föld nem mozdulatlan a világ középpontjában, és teológiailag ugyanilyen téves és eretneknek tekinthető.”
Abban az időben, amikor ez a hét bíboros kimondta a fenti ítéletet, és Galileit kínzásra ítélte, ez a Föld óránként több száz mérföldes sebességgel forgatta őket kelet felé; és ugyanakkor óránként hatvannyolcezer mérföldes sebességgel vitte őket a világűr régióin keresztül.
Ugyanígy, azok a harrisburgi bölcsek is, akik törvényeket próbálnak hozni, hogy megbírságolják és bebörtönözzék mindazokat a személyeket, akik „az égitestek mozgása alapján megjósolják a jövőbeli eseményeket”, ők is az általuk elítélendő dolgok által vannak irányítva. Ugyanezeket a törvényeket, amelyeket most megpróbálnak bevezetni, valamint az üldöztetéseket is, már évekkel a bekövetkezésük előtt meg lehetett volna jósolni ugyanezen égitestek mozgása alapján.

Megjegyzések
Fontosnak tartom megjegyezni, hogy a fenti cikkek csakis azokkal a 84 évente bekövetkező, hétéves időszakokkal foglalkoztak, amikor az Uránusz átvonult az Ikrek jegyén. A többi planéta égbolton lévő pozícióit a szerzők nem vették figyelembe, illetve az országok és nemzetek sorsáról felvilágosítást adó mundán asztrológiai technikákat sem használtak.
Amennyiben szeretnél az amerikai polgárháborúról még többet olvasni, korábban ebben a bejegyzésemben írtam bővebben, egy másik asztrológiai értelmezés szerint.
Az Uránusz 84 év alatt kerüli körbe az égboltot, átlagosan pedig 7 évig tartózkodik egy jegyben. Idén, a 2025. július 07-i jegyváltást követően még egyszer vissza fog hátrálni egy rövid időre a Bikába, azt követően 2026. április 26-án lép át végleg az Ikrekbe.
Gulyás Kristóf
2025. július 11.
Facebook oldalam elérhetősége: Gulyás Kristóf asztrológus
Asztrológiai szoftver: AstroSky 6.1.0 Pro
A borítókép forrása: John Trumbull / Declaration of Independence / CC BY 4.0 / A fotó nincs módosítva.